Třídění odpadu u nás není vůbec neznámá věc. V České republice popularita třídění neustále roste a je to dobře. Nejvíce se třídí plastové výrobky. My vám ukážeme, že ne všechny plastové lahve musejí skončit ve žlutých popelnicích. Pokud máte chuť si doma něco vyrobit, odkládejte si právě plastové lahve, očištěné a bez etikety. Jejich materiál je pružný a pevný a navíc odolný. Dají se rozřezat nožem či stříhat ostrými nůžkami.
Nechte se inspirovat následujícími možnostmi:
Dna plastových lahví mají nekonečné využití. Ať už jako mističky na roztřídění nejrůznějších drobností či jako stojan na šperky.
Nebo jako záclony či lustry, klidně až na zem. A jestli chcete mít doma veselo, použijte různé barvy, vytvoříte si tak barevnou funkční dekoraci.
A pojďme dna lahví uřezat trochu výš. Ze vzniklého válce můžete vytvořit květináče či kryty na koláčky nebo na rostliny, květinám tak vytvoříte mini skleník.
Z celé pet láhve můžete vytvořit třeba krmítko pro ptáky. Hodně se používají opět jako květináče, tentokrát však horizontální. Nebo si z nich udělejte vázu a pověste jim, kde se vám zlíbí.
Místo do skleniček, uskladněte třeba luštěni v mikrotenovém sáčku, na který připevníte hrdlo plastové lahve. Sáček stačí provléknout hrdlem a našroubovat víčko.
A co pro vaše nejmenší? Vyrobit tuto kasičku zvládnou už děti na prvním stupni. Stačí mít dvě láhve, nůžky, zip (na dvoulitrovou láhev cca 25 cm dlouhý), univerzální lepidlo na plasty, samolepky, fixy, fantazii. Při výrobě je dobré si na láhvi předkreslit fixem linie, kde dno odstřihnete. To, jak vysoko bude stříhat, záleží na vás, jak velkou kasičku chcete mít. Lepidlo naneste na látkovou část zipu. Čtěte pozorná návod na lepidlu, je možné, že jej bude potřeba nanést také na láhev. Aby vám zip na láhvi lépe držel, pomozte si kolíčkem nebo větší kancelářskou sponou. Až lepidlo uschne, opakujte postup na druhou láhev.
S dalšími zkušenostmi a nápady se můžete podělit v diskusi pod článkem.